Medycyna

Ultrasonografia
Jest to metoda nieinwazyjnego obrazowania narządów ludzkiego ciała wykorzystująca falę ultradźwiękową. Badanie jest bezpieczne, niebolesne i można go wielokrotnie powtarzać...
Gastroenterologia Jest gałęzią medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem chorób przewodu pokarmowego...
Leczenie otyłości Otyłość nazywamy obecnie chorobą cywilizacyjną ponieważ dotyka ona znacznego procentu ludzi na całym świecie i jest przyczyną poważnych chorób takich, jak choroba niedokrwienna serca oraz cukrzyca...
Nadciśnienie tętnicze
Jest to choroba cywilizacyjna która dotyka znacznej części społeczeństwa. Charakteryzuje się okresowo lub stale podwyższonym ciśnieniem krwi...
Neurologia
To dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Wszystko co wiemy o otaczającym nas świecie dociera do nas za pośrednictwem narządów zmysłów. W naszej Klinice lekarz neurolog przeprowadza całościowe badanie neurologiczne dzięki którym ocenia funkcję nerwów czaszkowych, siłę mięśni, obecność lub brak zaburzeń czucia.
Onkologia
Mimo ogromnego postępu specjalności niezabiegowych, chirurgia onkologiczna pozostaje nadal wiodącą metodą w leczeniu guzów litych i chorzy z rozpoznaniem raka, powinni przede wszystkim być konsultowani przez chirurga onkologa.
Diagnostyka przepływów naczyniowych – USG Doppler
Jest szczególnym rodzajem USG. Wykonuje się je przede wszystkim w przypadku podejrzenia chorób naczyń krwionośnych, które mogą być przyczyną wielu dolegliwości, począwszy od obrzęków nóg, zawrotów głowy, po bóle w klatce piersiowej.
Hospicjum domowe
Gdy lekarze w szpitalu wykorzystali już wszystkie możliwości leczenia, a największym marzeniem chorego staje się powrót do domu, pracę rozpoczyna hospicjum. We współpracy z rodziną lekarz, pielęgniarka oraz w razie potrzeby również psycholog i fizjoterapeuta obejmują swoją opieką pacjenta na każdym etapie jego choroby.
Chirurgia naczyniowa
Jest gałęzią chirurgii zajmującą się schorzeniami w obrębie naczyń krwionośnych i limfatycznych. Do najczęściej występujących chorób naczyń należy miażdżyca i żylaki kończyn dolnych. Postępująca miażdżyca może prowadzić do zawałów serca, udarów mózgu, czy niedokrwienia kończyn dolnych często objawiającego się bólem podczas chodzenia ,zmianami martwiczymi i oziębieniem stóp. Żylaki kończyn dolnych to jedna z najbardziej rozpowszechnionych chorób, która może powodować uczucie ciężkich nóg, obrzęki, bóle a w zaawansowanym stadium przebarwienia, wypryski, zaniki skóry czy bolesne owrzodzenia. Nie leczone mogą prowadzić do powstania skrzepu a następnie do groźnej zatorowości płucnej.

<< powrót